search
top

Dobrze oświetlona kuchnia

Kuchnia jest, co prawda, pomieszczeniem użytkowym, ale nie oznacza to, że ma być jedynie funkcjonalna. Warto zadbać o jej estetyczną oprawę, na przykład za pomocą dobrze dobranego oświetlenia.

Światło w kuchni jest po prostu potrzebne do wygodnego przygotowywania posiłków. Nikt przecież nie chce, by z umytej pod złym światłem sałaty zaczęły wychodzić robaczki podczas posiłku. Dlatego dobrze oświetlone powinny być przede wszystkim takie miejsca, jak zlew i blat kuchenny. Co więcej, im lepsze światło, tym mniej będą nam się męczyć oczy.

Ozdobne lampki LED

Oprócz lamp przede wszystkim funkcjonalnych, warto też postawić na dekoracyjne źródła światła. Dzięki czemu kuchnia będzie przytulna, a zwykłe gotowanie obiadu przyjemne. Co więcej, dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu lampek, można zmienić klimat wnętrza, ukryć miejsca, których nie chcemy pokazywać (np. kąt ze stertą słoików), a wyeksponować ładne szafki kuchenne czy dekoracyjny okap. Ciekawym rozwiązaniem w każdej kuchni będą lampki LED, umieszczone na specjalnych wnętrzach. Świetnie wyglądają szczególnie w połączeniu z oszklonymi frontami szafek. Odbijające się w nich światło sprawi, że nawet niewielka kuchnia będzie wydawała się jaśniejsza i bardziej przestrzenna. Jeśli mamy wyspę kuchenną, warto także wyeksponować za pomocą odpowiednio dobranego oświetlenia. Oczywiście, w granicach rozsądku. Kuchnia mieniąca się jak bożonarodzeniowa choinka będzie przytłaczać i prezentować się tandetnie.

Oświetlona droga do lodówki

Popularną dekoracją też oprawy na lampki, umieszczone przy dolnych listwach mebli kuchennych. Przypomina to nieco pas startowy na lotnisku, ale prezentuje się naprawdę efektownie. Doskonałe szczególnie w kuchniach osób, które uwielbiają nocą buszować do lodówkidroga do źródła pożywienia będzie bowiem doskonale oświetlona.

Comments are closed.

top