search
top

Remont dobrze zaplanowany

    Planując drobne prace remontowe czy generalny remont możemy spodziewać się jednegobałaganu i nerwów. Zanim więc zabierzemy się za odmienianie swojego domu czy mieszkania, zaplanujmy wszystko tak, by jak najmniej pojawiało się niespodziewanych okoliczności i, co za tym często idziewydatków.

  Zaplanować trzeba wszystkood terminu czasu trwania prac, poprzez kwotę, jaką jesteśmy gotowi przeznaczyć na odświeżenie mieszkania, po kolejność wykonywania poszczególnych czynności. To, wbrew pozorom, bardzo ważnejeśli najpierw pomalujesz ścianę, a potem zabierzesz się za zmianę instalacji, rozkuwanie ścian i kładzenie przewodów zniszczy cały efekt dekoracyjny uzyskany na ścianie.

Remont generalny rób krok po kroku

   Pół biedy, jeżeli planujemy niewielkie, kosmetyczne zmiany, dużo gorzej natomiast, gdy bierzemy się za remont generalny. Na początku grafiku musimy w tym wypadku umieścić budowę lub wyburzanie ścian działowych. Jeśli planujemy chowane w ścianach drzwi przesuwne, toteż właściwy moment na wykonanie wszystkich niezbędnych otworów. Kolejnym krokiem jest wymiana instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Tutaj przyda się aparat fotograficzny. Po co? Aby przed otynkowaniem ściany uwiecznić położenie przewodów. Jeśli kiedykolwiek przytrafi się awaria, będziemy wiedzieć, w którym miejscu kuć bez potrzeby rozwalania całej ściany.

Dobrze wymierz podłogę i drzwi

    Po otynkowaniu przychodzi czas na aranżację ścianglazurę, terakotę, gres, kamień czy jakikolwiek inny, wybrany materiał. Kładziemy tez panele lub parkiet. Tutaj trzeba pamiętać o tym, że stara i nowa posadzka mogą być różnej grubości. Jeśli nowy parkiet będzie cieńszy, konieczna będzie dodatkowa wylewka. Jeśli grubszy, możemy mieć problem z otwieraniem drzwi. Chyba, że wymieniamy także drzwi. Wtedy otwór drzwiowy należy wymierzać po położeniu podłogi.

   Na zakończenie prac remontowych montuje się gniazdka, lampy, szafy wnękowe, karniszy. Remont zakończony, nerwy zszargane, portfel pusty. Zanim zabierzemy się za aranżację i dekorację wnętrza, warto nieco odpocząć.

3 Responses to “Remont dobrze zaplanowany”

  1. Inka pisze:

    Na koniec montujemy także listy, bez których nawet wyremontowane mieszkanie wygląda jak nie skończone- wiem, bo niedawno sama skończyłam remont, który oczywiście był wielką udręką.

  2. kuba78 pisze:

    Ja mam jedno doświadczenie z remontami – tutaj nigdy nie da się niczego zaplanować do końca, a z pewnością nie da się przewidzieć ostatecznego terminu zakończenia prac (na pewno nie z polskimi fachowcami, którzy czasem po prostu przeciągają robotę w nieskończoność) . Co do kolejności to już wszystko zależy od zakresu remontu jaki planujemy. Jedno jest pewne – im większy remont tym większy kłopot;)

  3. Dorota pisze:

    Fajnie by było odpocząć po remoncie… wtedy dopiero zaczyna się prawdziwa praca. Trzeba wszystko posprzątać, poukładać wszystkie rzeczy, poskręcać meble – jeśli kupiliśmy nowe, poszukać fajnych dodatków, które będą pasowały do odnowionego wnętrza itd. Jednym słowem dalsza jazda, a i portfel raczej przy tym sobie nie odpocznie :D Przynajmniej takie są moje doświadczenia.

top