search
top

Aranżacja pokoju dziecięcego

   Urządzanie pokoju dla dziecka wymaga wielu przemyślanych decyzji. Na każdym etapie życia dziecka meble pełnią inne funkcje, zmieniają się wraz z wiekiem i zainteresowaniami malucha. Najważniejsze, by były bezpieczne w użytkowaniu, funkcjonalne i estetyczne.

   Podczas meblowania pokoju dla naszego malucha, warto przyjrzeć się ofercie producentów także pod kątem kompletnej oferty meblowej, która może być przydatna dziecku także w późniejszym wieku. Na rynku pojawia się coraz więcej ofert wyposażenia pokoi meblowych dla dzieci, które składają się głównie z czterech podstawowych brył: łóżeczka, komody z przewijakiem, szafy i półki. Możliwe jest późniejsze rozwinięcie tych modeli, tak aby można było przez dokupienie łóżka młodzieżowego i biurka zbudować pokój młodzieżowy.

Klimatyczne i bezpieczne

     Pokój dziecięcy jest takim miejscem w domu, w którym szczególną wagę należy przykładać do bezpieczeństwa .Muszą być produkowane zgodnie z europejskimi normami i standardami bezpieczeństwa. Międzynarodowe wymagania regulują też wielkość otworów, wysokość, substancje szkodliwe, stabilność i trwałość. Meble powinny być wyprodukowane z najlepszych gatunków drewna lub innych materiałów, posiadających odpowiednie atesty i certyfikaty. Wszystkie meble powinny mieć wyprofilowane i zaokrąglone krawędzie.

 

 

 

 

Comments are closed.

top