search
top

Emanuje ciepłem i prostą elegancją

    Jak dzięki kamieniom podnieść wartość estetyczna i materialną naszego mieszkania czy domu? Wystarczy zainwestować w trawertyn, który z roku na rok staje się coraz popularniejszym materiałem do wykończenia wnętrz.

  Trawertyn jest naturalnym, łatwo harmonizującym się z otoczeniem i niezwykle pięknym kamieniem, który gwarantuje jakość i trwałość wykonanych z niego elementów. Gama produktów wykonywanych z trawertynu jest niezwykle szeroka: posadzki, kominki, wanny, umywalki, blaty kuchenne, parapety, stopnie, stoły i wiele innych. Co prawda inwestycja w kamienne elementy budowy czy wyposażenia wnętrz to dodatkowy koszt, jednak jest to inwestycja długoterminowa. Kamień starzeje się wraz z mieszkańcami, nabierając wartości, a wnętrzu nadając charakteru i solidności.

Śmiała aranżacja w szerokiej gamie barw

  Pomieszczenia wykończone elementami trawertynowymi emanują ciepłem i korzystnie wpływają na człowieka. Trawertyn jest nie tylko trwały, ale też funkcjonalny i łatwy do utrzymania w czystości. Otarcia i uszkodzenia wcale go nie szpecą, wręcz przeciwnie — dodają uroku i szlachetności. Ponieważ jest to kamień naturalny, sekret jego piękna tkwi w różnorodności. Dostępny jest w różnych rozmiarach i naturalnej palecie kolorów, od kremowych i beżowych, poprzez żółte, czerwone i brązowe, aż do szarych w odcieniu srebra. Może być także na różne sposoby obrobiony: antyczny, szpachlowany lub szlifowany. Jest to materiał, który dość łatwo poddaje się obróbce, dlatego z jego pomocą możliwe do zrealizowania są nawet najśmielsze pomysły aranżacyjne.

W pracach kuchennych i pod prysznicem

  Największą popularnością cieszą się obudowy kominków, kolumny i wykonywane z trawertynu elementy wystroju łazienek. Szeroka gama produktów pozwala na wykonanie w danym materiale więcej niż jednego elementu wystroju wnętrz, co pozytywnie wpływa na spójność całej koncepcji architektonicznej. Trawertyn może być z powodzeniem stosowany zarówno do stylizacji pomieszczeń klasycznych, jak i tych nowoczesnych, w których liczy się przede wszystkim prostota i surowa elegancja.

One Response to “Emanuje ciepłem i prostą elegancją”

  1. Maciek pisze:

    Właśnie planuję remont łazienki i straszenie spodobały mi się mozaiki z trawertynu – mają fajną strukturę, ciekawą i zróżnicowaną barwę, ogólnie bardzo ładnie się komponują, przynajmniej tak to wygląda na wystawach sklepowych. Zastanawiam się jednak jak to jest z codziennym użytkowaniem, jak ten kamień sprawdza się w praktyce, czy łatwo się go czyści itd.

top